AKTUALNOŚCI: maj 2015r.

Zakończenie Blogu

Blog Jacka Bocheńskiego publikowany z przerwami od roku 2009 został przez autora zamknięty. Rozdział końcowy pt. EPI(B)LOG dostępny jest od 8 maja 2015.Kliknij Blog w menu na STRONIE GŁÓWNEJ.

* * *

Pierwsza jaskółka

Zmartwionym sympatykom Blogu, którzy po jego zamknięciu okazali w różny sposób zaniepokojenie i żal, wzruszony autor serdecznie dziękuje . Znany im dotychczas Blog został rzeczywiście zakończony „Epi(b)logiem” i w tej sprawie nic się już nie zmieni. Ale z wiosną budzi się zawsze możliwość jakiegoś nowego życia. Będzie inne nowe życie. Oczywiście, jedna jaskółka nie czyni jeszcze wiosny.

* * *

Drugi Blog

13 maja 2015 powstał Drugi Blog (Bog II)

Ikar 2015

Honorowa Nagroda Warszawskich Targów Książki została przyznana Jackowi Bocheńskiemu i wręczona mu podczas uroczystości otwarcia tegorocznych targów na Stadionie Narodowym 14 maja 2015.

* * *

Wołanie topielicy

tak zatytułowaną, pochodzącą z roku 1997 wypowiedzią Jacka Bocheńskiego o etyce mediów otwiera swój najnowszy 250 numer porta www.pisarze.pl

* * *

Tekst z Drugiego Blogu w „Gazecie”

„Jazda po pijanemu” (p. Blog II) ukazała się również w „Gazecie Wyborczej” z 22 maja 2015

* * *

Całość „Zadumy i tabu”

Pełny tekst eseju Jacka Bocheńskiego „Zaduma i tabu”, wygłoszonego w skrócie na konferencji w listopadzie 2014, ukazał się obecnie w książce „Pamięć i odpowiedzialność – Dziedzictwo Jana Karskiego „. Jest to zbiór wszystkich tekstów konferencji , wydany przez Fundację Edukacyjną Jana Karskiego, pod redakcją Eugeniusza Smolara.